Články

Ájurvéda – umění života v rovnováze, tedy bez nemocí

Ájurvéda je nejstarší systém celostní medicíny na světě, který je uznáván i mezinárodní lékařskou organizací.

Umění qigong

Umění qigong (v české transkripci čchi-kung) pochází z Číny, kde má velmi dlouhou tradici a mnoho podob. Například již legendární Žlutý císař (Huang Di) vládnoucí v letech 2697–2597 před naším letopočtem se věnoval tzv. pěstování života a dlouhověkosti, tedy i cvičení, které bychom dnes označili jako qigong.

Pekelný ostrov 2024

Festival Pekelný ostrov je jedním z největších českých rockových open-air festivalů.

Klidné a levné ubytování v Praze

Sehnat si pěkné ubytování v Praze, které má výhodnou polohu a neplatí se za něj astronomické částky, to není jen tak.

Kompletní vybavení interiérů nábytkem je stále žádanější

Nechcete vést několik jednání s různými dodavateli, kontrolování a přebírání jednotlivých prací.

RedX® = kvalitní nůžkové párty stany a nafukovací stany pro Váš event

RedX® International působí na Evropském trhu s eventovým vybavením již mnoho let. Naší nabídku tvoří především párty stany, nafukovací stany, nafukovací brány, reklamní vlajky, bannery s potiskem, cateringové stoly, skládací židle, prodejní pulty a jiné příslušenství.

Účetní programy AdmWin Vám pomohou

Pokud používáte účetní program AdmWin, pak ze strašáku poslední doby v podobě kontrolního hlášení k DPH nemusíte mít obavy. Požadované údaje jsou na běžně zadávaných dokladech.

Bezpečí je základní potřebou v našem životě

V moderním světě je pro každého z nás náš domov místem, kde nejen odpočíváme a čerpáme novou energii, ale kde se především cítíme bezpečně.

Dřevo je nepřekonatelná klasika

V čím více moderní době žijeme, tím více je zjevné, že některé trendy přicházejí a odcházejí, a zůstává především osvědčené a tradiční. Tento jev se týká obecně nejrůznějších věcí a oblastí života.

Pročištění organismu zajistí pevné zdraví

Každý z nás je neustále vystaven působení mnoha škodlivých vlivů a látek. Jednak nás ovlivňuje znečištěné životní prostředí, ve kterém žijeme a jehož jsme součástí, jednak přijímáme do svých těl spoustu chemikálií obsažených v nekvalitních potravinách, které jíme.

Černochová: ČR je připravena být zprostředkovatelskou zemí v německé iniciativě

Česko je připraveno být zprostředkova­telskou zemí v německé iniciativě na posílení ukrajinské protivzdušné obrany. Po dnešním jednání s nizozemskou ministryní obrany Kajsou Ollongrenovou to na tiskové konferenci řekla ministryně obrany Jana Černochová (ODS). ČR bude podle ní očekávat, jaká forma spolupráce se od ní bude čekat.

Policie zatkla šest lidí v souvislosti s největší krádeží zlata v Kanadě

Policie v Kanadě a ve Spojených státech zatkla šest lidí a po dalších třech pátrá v souvislosti s krádeží zlata a hotovosti v hodnotě přes 22 milionů kanadských dolarů (378 milionů Kč). Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle které loni zloději ukradli na mezinárodním letišti v Torontu nákladní kontejner se zlatem a dalšími cennostmi z nákladního prostoru společnosti Air Canada.

Tchaj-wan v Praze spouští první mezinárodní centrum na čipy. Brzy v Česku otevře další dvě

Investice Tchaj-wanu do polovodičových center v Česku nakonec budou větší, než se původně čekalo. Tchajwanský polovodičový výzkumný institut (TSRI) provozovaný tamní vládou v Praze letos v září otevře své první mezinárodní tréninkové centrum na návrh čipů. To doplní již oznámené centrum pro výzkum čipových dodavatelských řetězců a připravované centrum návrhu čipů v Brně.

Dividenda ČEZ letos podstatně klesne, může za to enormní zdanění

V loňském roce vyplatil ČEZ svým akcionářům dividendu 145 korun na jednu akcii. Jaký podíl na zisku dostanou investoři letos? S jistotou víme, že bude podstatně menší. Nižší je totiž vzhledem k opravdu enormnímu zdanění čistý zisk. Za minulý rok reportoval ČEZ očištěný čistý zisk, který slouží jako základna pro dividendu, ve výši 34,8 miliardy korun, zatímco rok předtím to bylo 78,4 miliardy.

Auto srazilo muže na koloběžce, vážně zraněného na hlavě ho odvezl vrtulník

V Oldřichovicích na Frýdecko-Místecku ve středu ráno srazil automobil muže na koloběžce. Na místě zasahovala posádka rychlé lékařské pomoci a vrtulník. Koloběžkář byl vážně zraněn a dostal se do přímého ohrožení života. Lékaři ho proto uvedli do umělého spánku a vrtulník převezl do Fakultní nemocnice Ostrava.

Senioři a nemocní lidé dostanou vyšší příspěvek na péči. Ročně to vyjde na miliardy

Ve dvou vlnách stoupne pomoc důchodcům a handicapovaným lidem, o něž se musejí starat příbuzní nebo sociální zařízení. V řádu stokorun až tisícikorun stát od července zvýší měsíční příspěvek na péči, který vyplácí ve čtyřech stupních. Za dalšího půl roku má pak podle plánu ministerstva práce a sociálních věcí začít nově platit pátý stupeň pro ty, kteří potřebují čtyřiadvaceti­hodinovou péči po celý týden. Změny si ročně vyžádají přes sedm miliard korun.

Vltava má nové přístaviště pro malé lodi v Davli. Další stát postaví i na Labi

Nové veřejné přístaviště pro malá plavidla otevřelo ve středu Ředitelství vodních cest na řece Vltavě nedaleko soutoku se Sázavou v Davli jižně od Prahy. Pojme deset plavidel, ta zde mohou 48 hodin zdarma kotvit, připojí se zde i na elektřinu a dotankují pitnou vodu. Dalších osmnáct veřejných přístavišť na Vltavě, Labi a Moravě chce stát otevřít do roku 2025.

Závod s časem začal. Český pavilon na světové výstavě Expo 2025 v Ósace vyroste do deseti měsíců

Český národní pavilon na výstavě Expo 2025 v japonské Ósace postaví tamější společnost Daisue. Její prezident Kazunori Murao ve středu podepsal smlouvu s generálním komisařem české účasti Ondřejem Soškou. Pro vznik ambiciózní spirálovité stavby z dílny studia Apropos Architects to znamená jediné: „V podstatě okamžitě zahájíme přípravné práce, začátkem května bychom mohli poprvé kopnout do země,“ uvedl pro e15 Kazunori Murao.

Řidič autobusu vezl cestující opilý, předtím v Praze způsobil drobnou nehodu

Řidič autobusu MHD v Praze ve středu dopoledne způsobil nehodu. Když ho později policie zadržela, nadýchal půl promile.

Do Brna se po odmlce vrátí duhový průvod, pořadatelé věří ve větší toleranci

Po dlouhých čtrnácti letech vrátí festival Brno Pride Week do ulic města duhový průvod. Předchozí ročníky provázely násilnosti a slovní útoky, teď organizátoři věří, že už je společnost tolerantnější. Účastníci se sejdou v sobotu 25. května na Zelném trhu, trasa je z bezpečnostních důvodů neveřejná.